سوالات متداول داوطلبان آزمون زبان وزارت علوم ، MSRT

مدرك زبان MSRT (MCHE) چيست ؟ چه فرقي با MHLE دارد؟

مدرك زبان MSRT (MCHE) ، مدرك زبان مورد تاييد وزارت علوم مي باشد و آزمون آن تقريبا هر ماه به صورت منظم برگزار مي گردد. كليه دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي، اين مدرك را حين مصاحبه دكتري معتبر مي دانند. آزمون زبان MHLE نيز توسط وزارت بهداشت سالانه حداقل 6 بار و مختص گروه علوم پزشكي برگزار مي گردد. محتواي كلي آزمون MHLE و همچنين  سيستم نمره دهي آن نيز تاحدودي مشابه آزمون MSRT مي باشد. اما با توجه به اينكه گروه هدف اين آزمون داوطلبان علوم پزشكي اند، محتواي لغات و متون آزمون تقريبا در تمامي بخش ها، تخصصي اين حوزه مي باشد. با توجه به اينكه آزمون MSRT تعداد دفعات بيشتري در سال برگزار مي گردد و دانشگاه هاي علوم پزشكي اين مدرك را هم معتبر مي دانند، آزمون MSRT  گاها از استقبال بيشتر شركت كنندگان برخوردار بوده است.

آزمون MSRT، هرچندوقت يكبار برگزار مي گردد ؟ آيا شركت در اين آزمون محدوديت تعداد دفعات و يا فاصله زماني دارد؟

آزمون MSRT در هرسال 10 بار برگزار مي گردد و شركت در آن محدوديت ندارد و داوطلبين مي توانند تا زمان كسب نمره دلخواه در كليه آزمون ها شركت كنند.  اما متقاضي در صورت انصراف از آزمون و جابجایی تاریخ نمي تواند هزينه را باز پس گيرد. 

نمره قابل قبول MSRT براي ارائه به دانشگاه هاي مختلف حين مصاحبه دكتري چقدر است؟

بسته به دانشگاه هدف و رشته داوطلب، نمره قابل قبول جهت ارائه، تفاوت است. غالبا نمره 50، حداقل قابل قبول براي دانشگاه مي باشد. جهت دريافت اطلاعات دقيق، با شماره 02142312 ، فرهيختگان دانشگاه تهران، تماس بگيريد. 

آيا  داوطلبان دانشگاه آزاد نيز مي توانند اين مدرك را به دانشگاه خود ارائه دهند؟

مدرك MSRT به عنوان يك مدرك ملي در كليه دانشگاه هاي كشور داراي اعتبار است اما با توجه به اينكه مركز آزمون دانشگاه آزاد، متولي برگزاري آزمون EPT مي باشد، ترجيح داوطلبان كنكور دكتري دانشگاه آزاد، شركت در آزمون EPT است. در صورتي كه داوطلب تصميم قاطع براي ادامه تحصيل در دانشگاه آزاد را دارد، بهتر است در آزمون EPT شركت كند. چرا كه آزمون EPT بدون آزمون شنيداري برگزار مي گردد و علاوه بر آن، نمره قابل قبول EPT، 50 مي باشد. در صورتي كه داوطلب بخواهد مدرك MCHE را به دانشگاه آزاد ارائه كند، مي بايست حداقل نمره  65 در اين آزمون كسب كرده باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به لینک سوالات متداول داوطلبان آزمون EPT مراجعه نمایید.

درجه سختي اين آزمون چقدر است؟

تا حد زيادي مي توان آزمون MSRT را با آزمون بين المللي TOEFL PBT و TOLIMO مقايسه نمود.

منابع پيشنهادي آماده شدن براي اين آزمون كدام ها هستند؟ 

TOEFL Preparation KIT

Barron’s – 11th Edition

Arco

Betty azar

Vocabulary for high school students

504 Essential Words For Toefl

و  . . .

(با مراجعه به لینک دانلود رایگان تعدادی از منابع رایج آزمونی می توانید تعدادی از این کتب را دریافت نمایید.)

توجه !بايد در نظر داشت كه اين منابع، تنها منابعي نيستند كه سوالات آزمون از آنها استخراج مي گردد. بلكه كليه ژورنال هاي بين المللي كه به زبان انگليسي منتشر مي گردند و مقالات به روز دنيا نيز در دسته بندي منابع سوالات قرار دارند. ضمن اينكه افرادي كه در آزمون هاي اخير شركت كرده و صرفا منابع فوق الذكر را مطالعه كرده اند با ابهامات، لغات و نكات جديدي رو به رو شده اند كه همين امر نشان دهنده عدم تكيه كامل به منابع معرفي شده است. 

تجربه 11 ساله فرهيختگان دانشگاه تهران، دستيابي به سليقه طراحان سوال را براي گروه مدرسين دوره هاي آمادگي اين آزمون آسان كرده است به طوري كه شركت كنندگان دوره هاي حضوري و دريافت كنندگان بسته هاي مكاتبه اي فرهيختگان، بارها اذعان كرده اند كه بسياري از سوالات و مواردي كه طي دوره آموزشي تدريس شده است، در آزمون اصلي نيز مشاهده شده است.

آمار 68.9 درصدي قبولي فراگيران دوره هاي آزموني فرهيختگان، گواه اين مدعاست.

شما مي توانيد جهت دريافت بخشي از بسته مكاتبه اي و جزوه مدرسين دوره هاي MSRT، به لينك زير برويد:

زمان پيشنهادي مطالعه قبل از آزمون چقدر است؟

بسته به سطح دانش زباني هر فرد، كاملا متفاوت است. فرهيختگان دانشگاه تهران با متد كلاس هاي فشرده يك ماهه و كلاس هاي عادي سه ماهه، امكان رساندن سطح دانش داوطلب را به سطح آزموني و كسب نمره دلخواه داشته است.

ساختار آزمون MSRT از نظر طبقه بندي سوالات به چه صورت است؟

ساختار آزمون

شنيداري

درك مطلب

گرامر

30 سوال

40 سوال

30 سوال

اعتبار اين مدرك چه مدت است  و آيا خارج از كشور نيز داراي اعتبار است؟

اين مدرك از زمان صدور، در داخل كشور به مدت 2 سال اعتبار دارد و در خارج از كشور فاقد اعتبار است. 

بهترين متد مطالعه براي كسب نمره معقول اين آزمون كدام است؟

بهترين متد مطالعه، تكيه بر تجربه موسسات و اساتيدي است كه سال هاي زيادي را در اين راه گذرانده و نسبت به سليقه طراحان سوالات آزمون ها، اشراف كامل دارند.

فرهيختگان دانشگاه تهران، با 11 سال تجربه آموزشي موفق و با سابقه برگزاري 101 دوره كلاس هاي زبان عمومي كنكور دكتري و 118 دوره آمادگي شركت در آزمون هاي MCHE و MHLE ، دوره های فشرده يك ماهه و يا سه ماهه اي را مختص هر آزمون اعلام شده برگزار مي نمايد و همچنين براي داوطلبيني كه امكان شركت در كلاس هاي حضوري را ندارند بسته هاي مكاتبه اي اين دوره ها تهيه نموده است.

 

ثبت نام دوره آمادگي آزمون MSRT فشرده ويژه آزمون پيش رو

ثبت نام دوره عادي MSRT

ثبت نام در کارگاه یک روزه MSRT

معرفي بسته هاي مكاتبه اي آزمون هاي زبان

 

جهت دريافت مشاوره تلفني رايگان در رابطه با دوره ها و بسته هاي مكاتبه اي آمــادگي آزمون MSRT،كــد FAR-MSRT129 را به شماره 100042312 پيامك كنيد.

فردي كه سطح زبان خود را متوسط ارزيابي مي كند آيا نياز به مطالعه متمركز براي اين آزمون و يا شركت در دوره هاي حضوري MSRT دارد؟

آزمون هاي ملي زبان، با توجه به اينكه مدركي آكادميك بوده و براي ارائه به مراكز آكادميك هم طراحي شده اند، با فضاي محاوره اي و يا روزمره متفاوتند. چه بسا لغات و گرامرهايي در طراحي سوالات آزمون MSRT و ديگر آزمون هاي ملي به كار برده شوند كه حين مكالمات روزمره استفاده نمي شوند. البته افرادي كه سطح زباني خوب و يا متوسطي دارند، پروسه مطالعه براي آزمون را آسان تر از افرادي كه هيچ پيش زمينه اي ندارند خواهند گذراند اما اين بدين معني نيست كه بدون مطالعه و آمادگي لازم و آشنايي با حال و هواي آزمون در جلسه آزموني شركت كنند.

آیا در آزمون MSRT نمره منفی لحاظ می شود؟

خير

چگونه برای آزمون MSRT ثبت نام کنیم؟

سامانه آزمون زبان MSRT، توضيحات مكفي جهت ثبت نام را به داوطلبان داده است.

معمولا  نتایج MSRT چند روز بعد اعلام مي شود؟

نتایج آزمون معمولا يك هفته بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود

 

جهت دریافت اطلاعات دوره های نکته و تست آمادگی آزمون های MSRT، MHLE، EPT، UTEPT و TOLIMO کلیک کنید.

 

 

در صورتي كه هرگونه سوال ديگري مدنظر شماست، در قسمت نظرات كاربران همين صفحه اعلام نماييد تا پاسخ آن به ايميل شما ارسال شده و به ليست سوالات اين صفحه نيز جهت استفاده همگان اضافه گردد.


نظرات

fari....
ایا پرسشنامه همه افراد شبیه هم هست یا فرم a یا b,c,d دارد؟

ادمين سايت
خير يك فرم سوال هست

آرزو دليريان
ممنونم خيلي كارا و مثمر ثمر بود

زهرا رحیمی
فردی که سطح زبانش از حد متوسط پایینتر است با شرکت در کلاسهای امادگی ازمون msrtمیتواند خودش را برای ازمون اماده کند؟

ادمين سايت
بله اكثر داوطلبان در چنين شرايطي هستند

عباس صحراگرد
سلام نمره msrt مورد نیاز دوره دکتری برای جانباران چند است؟

ادمین سایت
سلام برای جانبازان شرایط خاصی در این آزمون در نظر گرفته نشده است

مهتاب دادی پور
با سلام میخواستم بدونم چند سوال از سوالات درک مطلب لغته آخه لغت راحتتره تا درک مطلب واسه کسی که دامنه لغاتش بالاست ولی تو آزمون وقت کم میاره برای درک مطلب با سپاس

ادمین سایت
معمولا تعداد سوالات ضمیر+لغت در بخش درک مطلب 15 الی 20 است . این تعداد متغیر است و قاعده خاصی ندارد اما در آزمون اخیر، 18 سوال ضمیر+لغت در بخش درک مطلب داشتیم

سیب سرخ
با سلام. من امسال کنکور دکترا دارم. آیا اگر در دوره آمادگی msrt آزمون اسفند شرکت کنم، برای زبان دکترا می تونم درصد قابل قبولی کسب کنم؟ متشکرم.

hadi saadattalab
جهت ثبت نام

ادمین سایت
انتخاب آن بستگی به سطحتان دارد. در کل هر دو دوره تا حدود %50 یکدیگر را پوشش می دهند. در صورت وجود هرگونه ابهام با شماره 02142312 تماس بگیرید موفق باشید

ادمین سایت
برای ثبت نام در دوره MSRT به راهنمای عضویت درسایت مراجعه نموده و ثبت نام نمایید در صورت وجود هرگونه ابهام با شماره 02142312 تماس بگیرید

سیب سرخ
با سلام مجدد. آیا برای شرکت در دوره آمادگی msrt باید تعیین سطح بشیم؟ یا اینکه تمام سطوح کلاسشون با هم هستش؟ متشکرم.

ادمین سایت
خیر. برای دوره های آمادگی آزمون داخلی تعیین سطحی وجود ندارد اما بهتر است که برای گرفتن نتیجه ی بهتر پیش مطالعه ی کلی تا قبل از شروع کلاس داشته باشید. در صورت وجود هرگونه ابهام با شماره 02142312 تماس بگیرید

سارا محمدی
ازمون mcheکجا باید امتحان بدیم ؟چون توی سایت وزارت بهداشت ندیدم

ادمین سایت
برای اطلاع از آزمون MCHE باید به آدرس msrt-exam.msrt.ir/loginpage.rose مراجعه نمایید.

بهاره
سلام. زمان این امتحان چند دقیقه هست؟

ادمین سایت
100 دقیقه

مهمان
سلام. درصورت قبول نشدن در آزمون msrtبایدیک دوره صبرکنیم و دردوره بعدی شرکت کنیم؟بلافاصله امکان شرکت در دوره بعدی msrt و یا tolimo نیست؟ امکانش هست که بهمن در آزمون tolimo و اسفند در آزمون msrt شرکت کرد؟

ادمین سایت
شرکت در آزمون ماه بعد بلامانع است

آدینه
سلام آیا برای شرکت در آزمونmsrt باید مدرک زبان تافل یا... داشت؟ و مدرک کارشناسی ارشد الزامی است؟ یا هر کسی می تواند شرکت کند.

ادمین سایت
خیر. با هر مدرکی می توانید شرکت کنید

آبتین اقبال
با سلام، برای این که بتوان در مصاحبه دکترای سال جاری (که معمولا ارسال مدارک و رزومه مربوط به آن پایان اردیبهشت ماه سال 94 هست)، مدرک آزمون msrt را به همراه داشت، آخرین فرصت داوطلب، شرکت در کدام آزمون است؟ اسفند 93 یا اولین دوره در 94؟ (در واقع مدرک آزمون چه مدت پس از انجام آزمون، برای مصاحبه داوطلب آماده می شود؟؟)

ادمین سایت
ابتدا به سایت وزارت علوم مراجعه نمایید و زمان ثبت نام آزمون را مشاهده کنید زمان ثبت نام آزمون اسفند به پایان رسیده ولی می توانید برای سال آینده ثبت نام کنید نمرات آزمون حدودا یک هفته بعد از آزمون اعلام می گردد